-2°C

Łódź

Wind: 28.97 km/h

Igrzyska Dzieci - Piłka Siatkowa - Finał Mistrzostw Wojewódzkich

W dniu 5 lutego br. w hali Szkoły Podstawowej nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim odbył się finał wojewódzki – Igrzyska Dzieci – w mini piłce siatkowej dziewcząt.

IV miejsce zajął zespół Szkoły Podstawowej nr 34 w składzie: Nelly Adamczewska, Aleksandra Balicka, Maja Buczek, Amelia Gwadera, Roksana Hankiewicz, Hanna Małachowska, Hanna Pawlikowska, Roksana Pruszkowska, Natasza Szeliga, Julia Wiśniewska, Amelia Wojtysiak;

nauczyciel – mgr Marcin Sapiński,

Dyrektor Szkoły – mgr Agnieszka Błażejczyk.

W trakcie Turnieju finałowego drużyna SP 34 uległa zespołowi SP 4 z Aleksandrowa Łódzkiego 1:2 oraz pokonała zespół SP 1 z Łowicza 2:0.

W meczu o III miejsce uległy zespołowi SP 1 z Łasku  0:2 (-20, -23).

Niezwykle zacięty okazał się finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce siatkowej chłopców, którego zwycięzca otrzymał bilet na Mistrzostwa Polski w Głuchołazach. Szkoła Podstawowa nr 56 z Łodzi trafiła do grupy z SP 6 Zduńska Wola oraz bardzo silną SP 4 Ozorków, w składzie której występowali aktualni Mistrzowie Polski Kinder+Sport. Pierwszego rywala podopieczni trenera Krzysztofa Domagały pokonali 2:0 (25:5; 25:12). Utytułowanego rywala z Ozorkowa Łodzianie pokonali również w stosunku 2:0 i nadspodziewanie łatwo w setach (25:12 ; 25:5). Po wygraniu grupy rywalem Łodzian w finale był zespół z Tomaszowa. Mecz był bardzo zacięty zarówno w pierwszym jak i drugim secie. Pierwszy set dla SP 56 25:21. W drugim przez większość seta prowadzili Tomaszowienie, jednak po zaciętej końcówce (25:23) to Pięćdziesiątaszósta cieszyła się z Mistrzostwa Województwa Łódzkiego.

Szkoła Podstawowa nr 56 będzie w Głuchołazach broniła tytułu Mistrza Polski, który zdobyła w 2018 roku.

Skład MISTRZÓW Województwa:

Dawid Walenciak, Jakub Szczepański, Bartosz Kozłowski, Olek Rybiński, Igor Markiewicz, Szymon Szustowski, Adam Modrzejewski, Filip Brzeziński, Szymon Szcześniak, Chalyi Iliia.

Dyrektorem szkoły jest Włodzimierz Kurek.

Trenerem zespołu jest KRZYSZTOF DOMAGAŁA.

Igrzyska Dzieci - Szachy - Finał Wojewódzki

W dniu 18 grudnia 2018 roku w Spółdzielczym Domu Kultury „SEM” w Zgierzu odbył się finał wojewódzki – Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej – szachy drużynowe.

W kategorii Igrzysk Dzieci III miejsce zajął zespół Szkoły Podstawowej nr 172 w składzie: Antoni Krawczyk, Wojciech Murawski, Aleksander Rudolf, Piotr Stępień, Michalina Zadroznik. Opiekun – mgr Artur Ważny, dyrektor Szkoły – dr Magdalena Jankowska.

Igrzyska Dzieci - Pływanie Drużynowe - Finał Wojewódzki

W dniu 11 grudnia 2018 roku na pływalni „Nawa” w Skierniewicach  odbył się Finał Wojewódzki – Igrzyska Dzieci w pływaniu drużynowym.

W kategorii dziewcząt startowały zespoły: SP 5 z Konstantynowa Łódzkiego, Publiczna SP 6 z Radomska, SP 9 ze Skierniewic, SP 1 z Opoczna, SP 5 z Łasku oraz SP 137 z Łodzi.

II miejsce drużyna Szkoły Podstawowej nr 137 w składzie: Katarzyna Adamczyk, Oliwia Furmaniak, Natalia Łobejko, Barbara Mączkowska, Natalia Piekarska, Kamila Rudzińska;

nauczyciel – mgr Piotr Kapczyński,

Dyrektor Szkoły – mgr Ewa Morzyszek-Banaszczyk.

W kategorii chłopców startowały zespoły: Sportowa SP 3 z Aleksandrowa Łódzkiego, SP 2 z Pajęczna, SP 9 ze Skierniewic, SP 1 z Opoczna, SP 10 z Sieradza oraz SP 173 z Łodzi.

Zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 173 w składzie: Julian Świderski, Miłosz Świderski, Franciszek Strzelecki, Oliwier Król, Mikołaj Koch, Oskar Lewenphaut, Mateusz Wojtczak;