-2°C

Łódź

Wind: 28.97 km/h

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Piłka Nożna - Finał Wojewódzki

W dniu 11 czerwca 2019 roku w Rząśni odbył się finał wojewódzki – Igrzyska Młodzieży Szkolnej – w piłce nożnej chłopców.

I miejsce zajął zespół Gimnazjum nr 34 w składzie: Wiktor Daroch, Jakub Dulas, Wiktor Firasiewicz, Adrian Grausan, Jakub Hołowatiuk, Hubert Lenart, Patryk Strumpf, Jan Wasilewski, Cyprian Zagawa;

nauczyciel – mgr Jacek Tylman;

dyrektor Szkoły – mgr Aleksandra Bonisławska.

W trakcie Turnieju finałowego drużyna Gimnazjum nr 34 zremisowała bezbramkowa ze Szkołą Podstawową z Ksawerowa oraz pokonała Szkołę Podstawową nr 4 ze Skierniewic 9:1.

W meczu finałowym o I miejsce pokonali drużynę Szkoły Podstawowej nr 12 z Bełchatowa 2:0.

Gratulujemy!

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Drużynowa Liga Lekkoatletyczna - Finał Mistrzostw Wojewódzkich

W dniu 6 czerwca br. na stadionie MOSiR w Sieradzu odbył się Finał Wojewódzki – Igrzyska Młodzieży Szkolnej – drużynowa liga lekkoatletyczna dziewcząt i chłopców.

Zawody przeprowadzone zostały w następujących konkurencjach:

dziewczęta - bieg na 100 m, 300 m, 600 m, 1000 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, rzut dyskiem oraz sztafeta 4x100 m;

chłopcy - bieg na 100 m, 300 m, 600, 1000 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, rzut dyskiem oraz sztafeta 4x100 m;

W Finale brało udział 10 zespołów dziewcząt i 9 zespołów chłopców.

W kategorii dziewcząt VIII miejsce zajął zespół Szkoły Podstawowej nr 122, X miejsce zajął zespół Szkoły Podstawowej nr 34.

W kategorii chłopców IX miejsce zajął zespól Szkoły Podstawowej nr 34.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Koszykówka Dziewcząt i Chłopców - Finał Wojewódzki

W dniu 10 maja 2019 roku w Kutnie odbył się finał wojewódzki – Igrzyska Młodzieży Szkolnej – w koszykówce dziewcząt.

I miejsce zajął zespół Gimnazjum nr 34 w składzie: Emilia Bałbot, Małgorzata Chojnacka, Maja Kurczak, Natalia Markus, Oliwia Presley, Martyna Rosiak, Oliwia Stefaniak, Julia Stuleblak, Wiktoria Wolan;

nauczyciel – mgr Anna Chodera,

W trakcie Turnieju finałowego drużyna Gimnazjum nr 34 pokonała w grupie zespół Szkoły Podstawowej nr 9 z Kutna 39:36 oraz Szkoły Podstawowej z Ujazdu 60:38. W meczu o I miejsce dziewczęta pokonały drużynę Szkoły Podstawowej nr 13 z Bełchatowa 74:28

W dniu 14 maja 2019 roku w Skierniewicach odbył się finał wojewódzki – Igrzyska Młodzieży Szkolnej – w koszykówce chłopców.

III miejsce zajął zespół SMS SP M. Gortata

W trakcie Turnieju finałowego drużyna SMS SP M. Gortata uległa zespołowi Szkoły Podstawowej nr 4 ze Skierniewic 19:42 i pokonała Szkołę Podstawową nr 14 z Tomaszowa Mazowieckiego 51:24. W meczu o III miejsce pokonali Szkołę Podstawową nr 2 z Głowna 61:17.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Piłka Siatkowa Chłopców - Finał Wojewódzki

W dniu 20 marca 2019 roku w Tomaszowie Mazowieckim odbył się finał wojewódzki – Igrzyska Młodzieży Szkolnej – w piłce siatkowej chłopców.

I miejsce zajął zespół Publicznego Gimnazjum nr 8 w składzie: Kacper Grzegorzewski, Kacper Jędrasik, Mikołaj Leszczyk, Marcin Natorski, Mateusz Natorski, Kacper Pakos, Alan Prądzyński, Mateusz Soboń, Hubert Szymczykiewicz, Maksymilian Wrześniewski, Mateusz Zakrzewski, Oskar Ziarkowski;

nauczyciel – mgr Bartłomiej Ostrowski;

dyrektor Szkoły – mgr Ilona Szmatowicz.

.

W trakcie Turnieju finałowego drużyna Gimnazjum nr 8 pokonała Zespół Szkół z Walichnowych 2:0 oraz Szkołę Podstawowa nr 12 z Tomaszowa Mazowieckiego 2:0.

W meczu finałowym pokonali drużynę Szkołę Podstawową nr 12 z Bełchatowa 2:0 (7, 20).

Drużyna Publicznego Gimnazjum nr 8 będzie reprezentowała województwo łódzkie podczas finału ogólnopolskiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Piłka Siatkowa - Finał Wojewódzki

Bardzo udany występ siatkarzy Publicznego Gimnazjum nr 8 z Łodzi podczas finału wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tomaszowie Mazowieckim.

Podopieczni trenera Bartłomieja Ostrowskiego, w drodze po złoto, bez straty seta pokonali kolejno w grupie Szkołę Podstawową nr 12 z Tomaszowa Maz. oraz Szkołę Podstawową z Walichnowy.
W finale łodzianie zmierzyli się z rówieśnikami z Bełchatowa wygrywając potyczkę 2:0 (25:7; 25:21).
Złoci medaliści wystąpili w składzie: Kacper Jędrasik, Kacper Pakos, Kacper Grzegorzewski, Oskar Ziarkowski, Alan Prądzyński, Marcin Natorski, Mateusz Soboń, Mateusz Natorski, Mikołaj Leszczyk. Maksymilian Wrześniewski, Mateusz Zakrzewski, Hubert Szymczykiewicz oraz Adam Dobosz.
Trenerem jest Bartłomiej Ostrowski
Dyrektorem szkoły jest p. Ilona Szmatowicz.

Bartłomiej Ostrowski: Jest to piękne podsumowanie pracy nie tylko z ostatnim rocznikiem uczęszczającym do Ósemki, ale wpisanie się na trwałe w tradycję ośrodka siatkarskiego z Żubardzkiej, jak i historycznie jako ostatni mistrz Łodzi i województwa, kiedy funkcjonowały gimnazja. To takie domknięcie swoistego rodzaju klamrą mojej osiemnastoletniej pracy i serca włożonego w stworzenie i działanie tego mocnego ośrodka szkolenia, gdzie spod mojej ręki wyszło nie tylko wielu klasowych zawodników - w tym reprezentanci Polski, Mistrzowie Świata i Europy, ale również sędziowie i trenerzy siatkówki.
Teraz myślimy już o finałach Mistrzostw Polski Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz nad projektem utworzenia Centralnego Ośrodka Piłki Siatkowej, w którym byłyby kontynuowane tradycje sportowe Ósemki. Gdzie swoją pasję mogliby rozwijać zarówno utalentowani chłopcy, ale również i dziewczęta. Szkoła, która w oparciu o kluby sportowe funkcjonowałaby jako ośrodek skupiający talenty siatkarskie oraz mogłaby być konkurencyjną ofertą dla tych sportowców, którzy nie zamierzają porzucić nauki, na rzecz sportu.
Ośrodkiem, który chcę powołać jest 47 Liceum Ogólnokształcące (ul. Czernika 1/3) we współpracy z KS WIFAMA Łódź oraz UKS ABiS Łódź. Szkołą otwartą i skierowaną również dla młodzieży reprezentującej wszelkie inne Kluby. Dla dziewcząt byłaby to kontynuacja pracy rozpoczętej w Gimnazjum nr 35.
Mam wielką nadzieję, że moje doświadczenie i skuteczne działanie pozwolą na utworzenie kolejnego, po Gimnazjum nr 8, rozpoznawalnego w kraju ośrodka siatkarskiego.

W dniu 19 marca 2019 roku w Hali Sportowej OSiR w Skierniewicach odbył się finał wojewódzki – Igrzyska Młodzieży Szkolnej – w piłce siatkowej dziewcząt.

III miejsce zajął zespół Gimnazjum nr 35 w składzie: Katarzyna Białek, Wiktoria Cieślak, Joanna Jasiaczek, Magdalena Jaśkiewicz, Julia Jęcek, Nikola Krawczyk, Weronika Krzyczkowska, Martyna Płaczek, Oliwia Woźniak, Martyna Wójtowicz;

nauczyciel – mgr Maciej Woźniak

Dyrektor Szkoły – mgr Wojciech Ulatowski.

W trakcie Turnieju finałowego drużyna Gimnazjum nr 35 uległa w grupie Szkole Podstawowej nr 10 z Tomaszowa Mazowieckiego 1:2 (-18, 22, -13) oraz pokonała zespół Szkoły Podstawowej n12 12 ze Zduńskiej Woli 2: 1 (-23, 15, 11). Różnica małych punktów zespół zajął II miejsce w grupie

W meczu o III miejsce dziewczęta pokonały drużynę Szkoły Podstawowej nr 1 z Aleksandrowa Łódzkiego 2:1 (15, -26, 9).

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Unihokej - Finał Wojewódzki

W dniu 12 grudnia 2018 roku w Uniejowie odbył się finał wojewódzki – Igrzyska Młodzieży Szkolnej – w unihokeju chłopców.

VI miejsce zajął zespół Gimnazjum nr 34.

W trakcie Turnieju drużyna G.34 uległa zespołom: ZS Walichnowy 0:2, Szkole Podstawowej z Łęk Szlacheckich 1:3 oraz Szkole Podstawowej nr 12 z Bełchatowa 0:4.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Pływanie Drużynowe - Finał Wojewódzki

W dniu 11 grudnia 2018 roku na pływalni „Nawa” w Skierniewicach  odbył się Finał Wojewódzki – Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu drużynowym.

W kategorii dziewcząt startowały zespoły: SP 1 z Konstantynowa Łódzkiego, SP 1 z Bełchatowa, SP 9 ze Skierniewic, SP 10 z Tomaszowa Mazowieckiego, SP 5 z Łasku oraz SP 173 z Łodzi.

Zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 173 w składzie: Julia Łysio, Sandra Jawor, Gabriela Kowalczyk, Olga Selder, Ewa Zajączkowska, Kinga Dulka, Martyna Zając;

nauczyciel – mgr Maciej Młynarczyk

Dyrektor Szkoły – mgr Bożena Biniek.

W kategorii chłopców startowały zespoły: SP 1 z Konstantynowa Łódzkiego, Publiczna SP 6 z Radomska, SP 4 ze Skierniewic, SP 10 z Tomaszowa Mazowieckiego, SP 10 z Sieradza oraz SP 173 z Łodzi.

Zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 173 w składzie: Oliwier Milzarczyk, Gracjan Kałusowski, Wiktor Byczkowski, Oskar Łysiniewski, Kacper Olczak, Nikodem Lamecki, Kacper Krysiak;

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Tenis Stołowy - Finał Wojewódzki

W dniu 8 listopada 2018 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Białej Rawskiej odbył się finał wojewódzki – Igrzyska Młodzieży Szkolnej – w tenisie stołowym chłopców.

V-VI miejsce zajął zespół Szkoły Podstawowej nr 79, VII-VIII miejsce zajął zespół Szkoły Podstawowej nr 137.