42 637 78 33

513 128 800

KRS 0000401965

facebook_page_plugin
 
Mostly Cloudy

-2°C

Łódź

Mostly Cloudy

Wind: 28.97 km/h

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Piłka Siatkowa Chłopców - Finał Wojewódzki

 

W dniu 20 marca 2019 roku w Tomaszowie Mazowieckim odbył się finał wojewódzki – Igrzyska Młodzieży Szkolnej – w piłce siatkowej chłopców.

I miejsce zajął zespół Publicznego Gimnazjum nr 8 w składzie: Kacper Grzegorzewski, Kacper Jędrasik, Mikołaj Leszczyk, Marcin Natorski, Mateusz Natorski, Kacper Pakos, Alan Prądzyński, Mateusz Soboń, Hubert Szymczykiewicz, Maksymilian Wrześniewski, Mateusz Zakrzewski, Oskar Ziarkowski;

nauczyciel – mgr Bartłomiej Ostrowski;

dyrektor Szkoły – mgr Ilona Szmatowicz.

.

W trakcie Turnieju finałowego drużyna Gimnazjum nr 8 pokonała Zespół Szkół z Walichnowych 2:0 oraz Szkołę Podstawowa nr 12 z Tomaszowa Mazowieckiego 2:0.

W meczu finałowym pokonali drużynę Szkołę Podstawową nr 12 z Bełchatowa 2:0 (7, 20).

 

Drużyna Publicznego Gimnazjum nr 8 będzie reprezentowała województwo łódzkie podczas finału ogólnopolskiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Piłka Siatkowa - Finał Wojewódzki

 

Bardzo udany występ siatkarzy Publicznego Gimnazjum nr 8 z Łodzi podczas finału wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tomaszowie Mazowieckim.

 
Podopieczni trenera Bartłomieja Ostrowskiego, w drodze po złoto, bez straty seta pokonali kolejno w grupie Szkołę Podstawową nr 12 z Tomaszowa Maz. oraz Szkołę Podstawową z Walichnowy. 
W finale łodzianie zmierzyli się z rówieśnikami z Bełchatowa wygrywając potyczkę 2:0 (25:7; 25:21).
Złoci medaliści wystąpili w składzie: Kacper Jędrasik, Kacper Pakos, Kacper Grzegorzewski, Oskar Ziarkowski, Alan Prądzyński, Marcin Natorski, Mateusz Soboń, Mateusz Natorski, Mikołaj Leszczyk. Maksymilian Wrześniewski, Mateusz Zakrzewski, Hubert Szymczykiewicz oraz Adam Dobosz.
Trenerem jest Bartłomiej Ostrowski
Dyrektorem szkoły jest p. Ilona Szmatowicz.
 
Bartłomiej Ostrowski: Jest to piękne podsumowanie pracy nie tylko z ostatnim rocznikiem uczęszczającym do Ósemki, ale wpisanie się na trwałe w tradycję ośrodka siatkarskiego z Żubardzkiej, jak i historycznie jako ostatni mistrz Łodzi i województwa, kiedy funkcjonowały gimnazja. To takie domknięcie swoistego rodzaju klamrą mojej osiemnastoletniej pracy i serca włożonego w stworzenie i działanie tego mocnego ośrodka szkolenia, gdzie spod mojej ręki wyszło nie tylko wielu klasowych zawodników - w tym reprezentanci Polski, Mistrzowie Świata i Europy, ale również sędziowie i trenerzy siatkówki.
Teraz myślimy już o finałach Mistrzostw Polski Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz nad projektem utworzenia Centralnego Ośrodka Piłki Siatkowej, w którym byłyby kontynuowane tradycje sportowe Ósemki. Gdzie swoją pasję mogliby rozwijać zarówno utalentowani chłopcy, ale również i dziewczęta. Szkoła, która w oparciu o kluby sportowe funkcjonowałaby jako ośrodek skupiający talenty siatkarskie oraz mogłaby być konkurencyjną ofertą dla tych sportowców, którzy nie zamierzają porzucić nauki, na rzecz sportu.
Ośrodkiem, który chcę powołać jest 47 Liceum Ogólnokształcące (ul. Czernika 1/3) we współpracy z KS WIFAMA Łódź oraz UKS ABiS Łódź. Szkołą otwartą i skierowaną również dla młodzieży reprezentującej wszelkie inne Kluby. Dla dziewcząt byłaby to kontynuacja pracy rozpoczętej w Gimnazjum nr 35.
Mam wielką nadzieję, że moje doświadczenie i skuteczne działanie pozwolą na utworzenie kolejnego, po Gimnazjum nr 8, rozpoznawalnego w kraju ośrodka siatkarskiego.
 

W dniu 19 marca 2019 roku w Hali Sportowej OSiR w Skierniewicach odbył się finał wojewódzki – Igrzyska Młodzieży Szkolnej – w piłce siatkowej dziewcząt.

III miejsce zajął zespół Gimnazjum nr 35 w składzie: Katarzyna Białek, Wiktoria Cieślak, Joanna Jasiaczek, Magdalena Jaśkiewicz, Julia Jęcek, Nikola Krawczyk, Weronika Krzyczkowska, Martyna Płaczek, Oliwia Woźniak, Martyna Wójtowicz;

nauczyciel – mgr Maciej Woźniak

Dyrektor Szkoły – mgr Wojciech Ulatowski.

W trakcie Turnieju finałowego drużyna Gimnazjum nr 35 uległa w grupie Szkole Podstawowej nr 10 z Tomaszowa Mazowieckiego 1:2 (-18, 22, -13) oraz pokonała zespół Szkoły Podstawowej n12 12 ze Zduńskiej Woli 2: 1 (-23, 15, 11). Różnica małych punktów zespół zajął II miejsce w grupie

W meczu o III miejsce dziewczęta pokonały drużynę Szkoły Podstawowej nr 1 z Aleksandrowa Łódzkiego 2:1 (15, -26, 9).

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Unihokej - Finał Wojewódzki

 

W dniu 12 grudnia 2018 roku w Uniejowie odbył się finał wojewódzki – Igrzyska Młodzieży Szkolnej – w unihokeju chłopców.

VI miejsce zajął zespół Gimnazjum nr 34.

W trakcie Turnieju drużyna G.34 uległa zespołom: ZS Walichnowy 0:2, Szkole Podstawowej z Łęk Szlacheckich 1:3 oraz Szkole Podstawowej nr 12 z Bełchatowa 0:4.

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Pływanie Drużynowe - Finał Wojewódzki

 

W dniu 11 grudnia 2018 roku na pływalni „Nawa” w Skierniewicach  odbył się Finał Wojewódzki – Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu drużynowym.

W kategorii dziewcząt startowały zespoły: SP 1 z Konstantynowa Łódzkiego, SP 1 z Bełchatowa, SP 9 ze Skierniewic, SP 10 z Tomaszowa Mazowieckiego, SP 5 z Łasku oraz SP 173 z Łodzi.

Zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 173 w składzie: Julia Łysio, Sandra Jawor, Gabriela Kowalczyk, Olga Selder, Ewa Zajączkowska, Kinga Dulka, Martyna Zając;

nauczyciel – mgr Maciej Młynarczyk

Dyrektor Szkoły – mgr Bożena Biniek.

 

W kategorii chłopców startowały zespoły: SP 1 z Konstantynowa Łódzkiego, Publiczna SP 6 z Radomska, SP 4 ze Skierniewic, SP 10 z Tomaszowa Mazowieckiego, SP 10 z Sieradza oraz SP 173 z Łodzi.

Zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 173 w składzie: Oliwier Milzarczyk, Gracjan Kałusowski, Wiktor Byczkowski, Oskar Łysiniewski, Kacper Olczak, Nikodem Lamecki, Kacper Krysiak;

nauczyciel – mgr Maciej Młynarczyk

Dyrektor Szkoły – mgr Bożena Biniek.

 

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Tenis Stołowy - Finał Wojewódzki

 

W dniu 8 listopada 2018 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Białej Rawskiej odbył się finał wojewódzki – Igrzyska Młodzieży Szkolnej – w tenisie stołowym chłopców.

V-VI miejsce zajął zespół Szkoły Podstawowej nr 79, VII-VIII miejsce zajął zespół Szkoły Podstawowej nr 137.

 

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.