-2°C

Łódź

Wind: 28.97 km/h

Licealiada - Koszykówka 3x3 - Finał Wojewódzki

W dniach 3 – 4 października 2019 r. w XLVII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Czernika 1/3 odbyły się Mistrzostw Województwa Łódzkiego – Licealiada – w koszykówce 3x3 dziewcząt i chłopców.

W Turnieju brało udział 8 zespołów dziewcząt oraz 12 zespoły chłopców.

Tytuł Mistrza Województwa łódzkiego w kategorii dziewcząt zdobył zespół XXXII LO w składzie: Małgorzata Chojnacka, Julia Dresler, Katarzyna Owczarek, Wiktoria Ozga;

nauczyciel – mgr Agnieszka Kuczmera;

dyrektor Szkoły – mgr Janusz Brzozowski.

Tytuł Mistrza Województwa łódzkiego w kategorii chłopców zdobył zespół SMS LO M. Gortata w składzie: Piotr Keller, Karol Kołodziejczyk, Kacper Kramarz, Filip Rafałek;

nauczyciel – mgr Rafał Antoszewski;

dyrektor Szkoły – mgr Katarzyna Snuszka.

Licealiada - Koszykówka Dziewcząt i Chłopców - Finał Wojewódzki

W dniu 26 marca 2019 roku Aleksandrowie Łódzkim odbył się finał wojewódzki szkół ponadgimnazjalnych – Licealiada – w koszykówce dziewcząt.

W turnieju uczestniczyły: I LO z Sieradza, SMS LO z Aleksandrowa Łódzkiego, II LO z Bełchatowa, II LO z Tomaszowa Mazowieckiego, ZS nr 1 z Kutna oraz XXXII LO z Łodzi.

III miejsce zajął zespół XXXII Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Natalia Boczkowska, Natalia Gozdek, Karina Gzinka, Wiktoria Mąka, Konga Oppel, Katarzyna Owczarek, Wiktoria Ozga, Wiktoria Rzeźnik, Sandra Ścigalska, Klaudia Święch, Izabela Witkowska, Natalia Woźniak, Maria Wybraniec.

dyrektor Szkoły – mgr Aleksandra Bonisławska.

W trakcie Turnieju finałowego drużyna XXXII LO SMS pokonała w grupie zespół II LO z Sieradza 74:13 i uległa zespołowi SMS LO z Aleksandrowa Łódzkiego 37: 51 W meczu o III miejsce dziewczęta pokonały drużynę II LO z Tomaszowa Mazowieckiego 90:25.

W dniu 27 marca 2019 roku w Kutnie odbył się finał wojewódzki szkół ponadgimnazjalnych – Licealiada – w koszykówce chłopców.

I miejsce zajął zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego Liceum Ogólnokształcącego Marcina Gortata w składzie: Szymon Gralewski, Kacper Kramarz, Filip Parfieniuk, Bartosz Zakrzewski, Piotr Keller, Bartłomiej Dróżdż, Kacper Maj, Kacper Witkiewicz, Artur Ziaja, Piotr Rajch, Jan Pietrow;

nauczyciel – mgr Piotr Trepka;

dyrektor Szkoły – mgr Michał Feter.

W trakcie Turnieju finałowego drużyna SMS LO M. Gortata pokonała w grupie ZSP nr 1 z Tomaszowa Mazowieckiego 72:10 oraz ZS nr 2 z Pabianic 116:28. W meczu finałowym pokonała ZS nr 1 z Kutna 40:36.

Kolejne miejsca:         II m.– ZS nr 1 Kutno

III m. – I LO Sieradz

IV m. – ZS nr 2 Pabianice

Vm. – I LO Piotrków Trybunalski i ZSP nr 1 Tomaszów Mazowiecki

Drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego Liceum Ogólnokształcącego Marcina Gortata będzie reprezentowała województwo łódzkie podczas finału ogólnopolskiego Licealiady.

Licealiada - Piłka Siatkowa Chłopców - Finał Mistrzostw Województwa

W dniu 4 marca 2018 roku w Tomaszowie Mazowieckim odbył się finał wojewódzki – Licealiada – w piłce siatkowej chłopców.

IV miejsce zajął zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego Liceum Ogólnokształcącego Marcina Gortata. W trakcie fazy grupowej Turnieju pokonali ZSP nr 1 z Tomaszowa Mazowieckiego 2:0 i ulegli ZS nr 1 z Wielunia 1:2. W meczu o III miejsce zespół SMS LO M.Gortata został pokonany przez drużynę I LO z Ozorkowa.

Licealiada - Piłka Siatkowa Dziewcząt - Finał Mistrzostw Województwa

W dniu 5 lutego br. w hali K.S. „Społem” odbył się Finał Wojewódzki Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt.

W Turnieju finałowym brały udział drużyny z I LO ze Zduńskiej Woli, Zespół Szkól nr 3 ze Skierniewic, I LO z Tomaszowa Mazowieckiego, II LO z Bełchatowa, I LO z Ozorkowa oraz SMS LO Marcina Gortata z Łodzi.

Wyniki rozegranych meczów:

I LO Zduńska Wola - ZS 3 Skierniewice 1 : 2 (12, -24, -9)

SMS LO M.Gortata Łódź   - I LO Zduńska Wola  2 : 0 (14, 15)

ZS 3 Skierniewice - SMS LO M.Gortata Łódź      0 : 2 (-14, -18)

II LO Bełchatów - I LO Ozorków   2 : 0 (21, 18)

I LO Tomaszów Maz. - II LO Bełchatów 2 : 0 (23, 23)

I LO Ozorków - I LO Tomaszów Maz. 0 : 2 (-15, -15)

Mecz o III miejsce:

ZS 3 Skierniewice - II LO Bełchatów    2 : 1 (-18, 23, 11)

Mecz o I miejsce:

SMS LO M.Gortata Łódź   - I LO Tomaszów Maz.    2 : 0 (16, 15)

I miejsce oraz tytuł Mistrza Łodzi zdobył zespół SMS LO M. Gortata w składzie: Magdalena Bryła, Łucja Grabarek, Oliwia Łuszczyńska, Karina Marciniak, Aniela Młynarczyk, Aleksandra Piechowicz, Agata Sasin, Martyna Srogosz, Aleksandra Teodorska, Julia Zych;

I LO Ozorków

Drużyna SMS LO M.Gortata będzie reprezentowała województwo łódzkie w finale ogólnopolskim.

Gratulujemy!

Licealiada - Tenis Stołowy - Finał Wojewódzki

W dniu 18 grudnia 2018 roku w hali sportowej OSiR-u „Tatar” w Rawie Mazowieckiej odbył się finał wojewódzki – Licealiada – tenisie stołowym dziewcząt.

IX-XII miejsce zajęły zespoły: Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Uniwersytetu Łódzkiego oraz Zespołu Szkół Gastronomicznych.

W dniu 19 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie odbył się finał wojewódzki – Licealiada – tenisie stołowym chłopców.

I miejsce zajął zespół XXXII Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Artur Frontczak, Krzysztof Szulc, Jakub Zochniak. Opiekun – mgr Tadeusz Szydłowski, dyrektor Szkoły – mgr Aleksandra Bonisławska.

Drużyna XXXII LO była bezkonkurencyjna podczas całego Turnieju, wygrywając wszystkie mecze. W meczu o I miejsce stoczyli bratobójczą walkę z drużyną XXXIII LO wygrywając 3:0.

III miejsce zajął zespół XXXIII Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Piotr Kalinowski, Dawid Kozioł, Michał Turant. Opiekun – mgr Tomasz Mirowski, dyrektor Szkoły – mgr Alicja Przanowska.

Zespół XXXIII LO w meczu o II miejsce uległ I LO z Wielunia 0:3.

Licealiada - Pływanie Drużynowe - Finał Wojewódzki

W dniu 11 grudnia 2018 roku na pływalni w Ozorkowie  odbył się Finał Wojewódzki – Licealiada w pływaniu drużynowym.

W kategorii dziewcząt startowały zespoły: Zespół Szkół nr 3 ze Skierniewic, Zespół Szkół z Pajęczna, Zespół Szkół nr 2 z Pabianic, I Liceum Ogólnokształcące z Tomaszowa Mazowieckiego oraz XXVI LO z Łodzi.

Zwyciężyła drużyna XXVI Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Anna Banasiak, Julia Bartczak, Zuzanna Dzwonnik, Sandra Głuszcz, Julia Korkosińska, Adrianna Rozberg, Maja Żurawska;

nauczyciel – mgr Beata Sapela

Dyrektor Szkoły – mgr Małgorzata Wiśniewska.

W kategorii chłopców startowały zespoły: Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Aleksandrowa Łódzkiego, I liceum Ogólnokształcące z Bełchatowa, Zespół Szkół nr 3 ze Skierniewic, I Liceum Ogólnokształcące z Łasku oraz III LO z Łodzi.

Zwyciężyła drużyna III Liceum Ogólnokształcącego  w składzie: Franciszek Bliźniewski, Piotr Fajkowski, Witold Krausztrung, Michał Krysiak, Mikołaj Malec, Dawid Mikoś, Michał Porczyński;

nauczyciel – mgr Michał Lesiak.

Dyrektor Szkoły – mgr Maria Włodarczyk.

Licealiada - Badminton - Finał Wojewódzki

W dniu 7 listopada 2018 roku w Powiatowej Hali Sportowej w Pabianicach odbył się finał wojewódzki – Licealiada – w badmintonie.

W kategorii chłopców I miejsce zajął zespół Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w składzie:  Andrii Kostenko, Roman Lozovyi,  Ivan Skurikhin;

w kategorii dziewcząt II miejsce zajął zespół Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w składzie:  Nadia Filonova, Alina Ostapchuk, Kateryna Syvachenko;

nauczyciel: Oleksandr Gurkało, dyrektor szkoły: Tomasz Jęk

Licealiada - Liga Lekkoatletyczna Szkół Ponadgimnazjalnych - Finał Wojewódzki

W dniu 11 października br. W Sieradzu odbył się finał wojewódzki – Licealiada – w szkolnej lidze lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców.

II miejsce zajęła drużyna dziewcząt XXXI Liceum Ogólnokształcącego w składzie:  Katarzyna Grzelak, Wiktoria Jędrzejczak, Weronika Kaźmierczak, Justyna Kędziora, Joanna Kurkowska, Justyna Kurzawa, Anita Lipińska, Julia Malec, Aleksandra Nowak, Katarzyna Nowak, Julia Obidowska, Malwina Plak, Aleksandra Próbka, Zuzanna Spychalska, Maja Śmiałkowska; nauczyciel – mgr Agnieszka Samborska, dyrektor  Szkoły – mgr Ewa Łoś.

Zespół dziewcząt XXV LO zajął IV miejsce.

W klasyfikacji chłopców X miejsce zajęła drużyna XLIII LO, XII miejsce zespół XXXI LO.