MISTRZOSTWA ŁODZI
IGRZYSKA DZIECI
TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY
DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
W dniu 26 maja 2026 roku na stadionie Rudzkiego Klubu Sportowego w Łodzi przy ul. Rudzkiej 37 przeprowadzone zostały Mistrzostw Łodzi – Igrzyska Dzieci – w trójboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców.
Zawody przeprowadzone zostały w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. W Mistrzostwach brało udział po 15 zespołów dziewcząt i 17 zespołów chłopców.
Tytuł Mistrzyń Łodzi w kategorii dziewcząt zdobył zespół Szkoły Podstawowej nr 55
w składzie: Lidia Karbownik, Amelia Kłys, Agata Muras, Nela Katarzyna Pawłowska, Hanna Radwańska;
nauczycielka – mgr Dominika Stokowska,
Dyrektorka Szkoły – mgr Anna Rytwińska.
Wicemistrzynie Łodzi to zespół Szkoły Podstawowej nr 34 w składzie: Lena Babijczuk, Pola Jurczyk, Lidia Pawlikowska, Natalia Polus, Zofia West;
nauczycielka – mgr Paulina Śnieg,
Dyrektorka Szkoły – mgr Anna Śliwińska.
Uczennice SP 55 i 34 oraz uczniowie SP 190 i SP 55 mają prawo startu w finale wojewódzkim trójboju, który odbędzie się 17 czerwca br. w Kutnie.
Tytuł Mistrza Łodzi w kategorii chłopców zdobył zespół Szkoły Podstawowej nr 190
w składzie: Damian Jaśniewski, Aleksander Kluj, Filip Koziróg, Aleksander Ludwikowski, Aleksander Worotnicki;
nauczycielka – mgr Aneta Sadach,
Dyrektorka Szkoły – mgr Marzena Pecyna.
Wicemistrzowie Łodzi to zespół Szkoły Podstawowej nr 55 w składzi: Tymoteusz
Hammerszmidt, Ignacy Jagosa, Damian L:arkowski, Antoni Przerwa, Marcin Żeńca;
nauczycielka – mgr Katarzyna Dzierżanowska,
Dyrektorka Szkoły – mgr Anna Rytwińska.



