FINAŁ MISTRZOSTW ŁODZI
IGRZYSKA DZIECI
W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT
W dniu 18 lutego 2026 roku w Szkole Podstawowej nr 198 odbył się Finał Mistrzostw Łodzi – Igrzyska dzieci – w koszykówce dziewcząt.
W Turnieju finałowym brały udział drużyny ze Szkół Podstawowych nr 19, 198, 199 oraz
Sportowej Szkoły Podstawowej M. Gortata.
Wyniki rozegranych meczów:
SP 198 – SSP M. Gortata 70 : 10
SP 199 – SP 19 12 : 45
SSP M. Gortata – SP 19 26 : 31
SP 198 – SP 199 101 : 13
SP 199 – SSP M. Gortata 13 : 41
SP 19 – SP 198 14 : 96
Tytuł Mistrza Łodzi zdobył zespół Szkoły Podstawowej nr 198 w składzie: Katarzyna Andrzejczak, Siana Chyryk, Nela Czechowska, Hanna Dzieja, Hanna Hamerska, Aleksandra Gmerek, Maja Kozubska, Nina Laśkiewicz, Alicja Matuszak, Natasza Salwetrowicz, Hanna Szmit, Maja Szulc, Maja Zaborowska, Natasza Żak;
nauczyciel – mgr Anna Chodera,
dyrektor Szkoły – mgr Małgorzata Michalska.
Kolejne miejsca: II – SP 19, III – SSP M.Gortata, IV – SP 199.
Drużyna Szkoły Podstawowej nr 198 będzie reprezentowała Łódź w finale Mistrzostw Województwa Łódzkiego, który odbędzie się 22/04/2026 r. w Bełchatowie.



