MISTRZOSTWA ŁODZI
IGRZYSKA DZIECI
W KOSZYKÓWCE 3X3
DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
W dniach 28 i 30 kwietnia 2026 r. w Szkole Podstawowej nr 184 przy ul. Syrenki 19 A odbyły się Mistrzostw Łodzi – Igrzyska Dzieci – w koszykówce 3x3 dziewcząt i chłopców.
W Turnieju brało udział 8 zespołów dziewcząt oraz 13 zespołów chłopców.
Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 198
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 19
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 205
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 42
V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 160
– Szkoła Podstawowa nr 79
VII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 199
– Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3
– Szkoła Podstawowa nr 184
Tytuł Mistrzyń Łodzi zdobył zespół Szkoły Podstawowej nr 198 w składzie: Natasza Salwerowicz, Hanna Szmit, Maja Szulc, Maja Zaborowska;
nauczyciel – mgr Anna Chodera,
dyrektor Szkoły – mgr Małgorzata Michalska.
Klasyfikacja końcowa chłopców:
I miejsce – Salezjańska Szkoła Podstawowa
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 55
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 189
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 19
V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 41
– Szkoła Podstawowa nr 137
VII miejsce – Szkoła Podstawowa ZNP
– Szkoła Podstawowa nr 184
IX miejsce – Szkoła Podstawowa nr 71
– Szkoła Podstawowa nr 142
– Szkoła Podstawowa nr 169
– Szkoła Podstawowa nr 42
XIII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 34
Tytuł Mistrza Łodzi zdobył zespół Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w składzie: Antoni Andrzejewski, Roch Czarnecki, Wojciech Kwarta, Mateusz Przelazły;
nauczyciel – mgr Maciej Sokołowski,
dyrektor Szkoły – ks. Robert Bednarski.
Drużyny SP 198 oraz Salezjańskiej SP będą reprezentowały Łódź w finałach Mistrzostw Województwa Łódzkiego, które odbędą się w dniach 7 maja br. w Bełchatowie.



