MISTRZOSTWA WOJ. ŁÓDZKIEGO
IGRZYSKA DZIECI
W KOSZYKÓWCE 3X3
DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW


W dniu 7 maja 2026 r. w Szkole Podstawowej nr 13 w Bełchatowie odbyły się Mistrzostw Województwa Łódzkiego – Igrzyska Dzieci – w koszykówce 3x3 dziewcząt
i chłopców.
W Turnieju brało udział 6 zespołów dziewcząt oraz 6 zespołów chłopców.
W kategorii dziewcząt tytuł Mistrzyń Województwa - I miejsce - zdobył zespół Szkoły Podstawowej nr 198 w składzie: Natasza Salwerowicz, Hanna Szmit, Maja Szulc, Maja Zaborowska;
nauczycielka – mgr Anna Chodera,
dyrektor Szkoły – mgr Małgorzata Michalska.
W kategorii chłopców II miejsce zajął zespół Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w składzie: Antoni Andrzejewski, Roch Czarnecki, Wojciech Kwarta,Jerzy Pasternak, Mateusz Przelazły;
nauczyciel – mgr Maciej Sokołowski,
dyrektor Szkoły – ks. Robert Bednarski.
Mistrzynie Województwa Łódzkiego - drużyna Szkoły Podstawowej nr 198 - uzyskały awan do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach
19 - 21/06/2026 r. w Łomży.
Gratulujemy!



