IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT
FINAŁ
W dniu 2 marca 2026 r. w Szkole Podstawowej nr 198 odbył się Finał Mistrzostw Łodzi – Igrzyska Młodzieży Szkolnej – w koszykówce dziewcząt.
W Turnieju finałowym brały udział drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej nr 34, Sportowej Szkoły Podstawowej M. Gortata oraz gospodynie - Szkoła Podstawowa nr 198.
Wyniki rozegranych meczów:
SSP M. Gortata – SP 34 33 : 20
SP 6 – SP 198 12 : 37
SP 34 – SP 198 10 : 47
SSP M. Gortata – SP 6 34 : 27
SP 6 – SP 34 17 : 29
SP 198 – SSP M. Gortata 52 : 19
Tytuł Mistrza Łodzi zdobył zespół Szkoły Podstawowej 198 w składzie: Michalina Chmielewska, Julia Dąbrowska, Dominika Górniak, Jagoda Hetka, Anna Karasińska, Karolina Królak, Weronika Marzyjanek, Judyta Materka, Maja Niemiec, Alicja Schab, Natasza Stań, Ada Szawracja, Lena Świder, Julia Żołądek;
nauczyciel – mgr Anna Chodera,
Dyrektor - mgr Małgorzata Michalak.
Kolejne miejsca: II – SSP M.Gortata, III – SP 34, IV – SP 6.
Drużyna SP 198 będzie reprezentowała Łódź w finale Mistrzostw Województwa Łódzkiego, który odbędzie się 11/03/2026 r. w Sieradzu.



