MISTRZOSTWA ŁODZI
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
SZKOLNA DRUŻYNOWA LIGA LEKKOATLETYCZNA
W dniu 21 maja 2026 roku na stadionie Rudzkiego Klubu Sportowego przy ul. Rudzkiej 37 odbyły się Mistrzostwa Łodzi – Igrzyska Młodzieży Szkolnej – szkolna drużynowa liga lekkoatletyczna dziewcząt i chłopców.
Zawody przeprowadzone zostały w następujących konkurencjach:
dziewczęta - bieg na 100 m, 300 m, 600 m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą oraz sztafeta 4x100 m;
chłopcy - bieg na 100 m, 300 m, 600 m, 1000 m, skok w dal,skok wzwyż, pchnięcie kulą oraz sztafeta 4x100 m;
W Mistrzostwach brały udział 4 zespoły dziewcząt oraz 3 zespoły chłopców.
W kategorii dziewcząt I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 55 w składzie: Hanna Cisło, Martyna Czyżyk, Kornelia Kociło, Hanna Kowalska, Zuzanna Krysa, Katarzyna Łukaszewska, Nicola Nowicka, Celestyna Olczak, Alicja Pawlak, Michalina Piotrowska, Anna Smolarek, Zofia Wejman;
nauczyciel – mgr Piotr Maszorek,
Dyrektor Szkoły – mgr Anna Rytwińska.
Klasyfikacja końcowa:
- Szkoła Podstawowa nr 55 754 pkt.
- Szkoła Podstawowa nr 34 630 pkt.
- Szkoła Podstawowa nr 79 485 pkt.
- Szkoła Podstawowa nr 198 478 pkt.
W kategorii chłopców I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 55 w składzie: Tymon Andrzejczak, Szymon Czyżyk, Jan Domagalski, Adam Gogulski, Mateusz Grzelak, Alexander Grzelakowski, Filip Kozłowski, Leon Mróz, Jakub Przygoda, Wojciech Szczupak, David Wojtczak-Matusiak, Tymon Wolan;
nauczyciel – mgr Daniel Rutkowski,
Dyrektor Szkoły – mgr Anna Rytwińska.
Klasyfikacja końcowa:
- Szkoła Podstawowa nr 55 852 pkt.
- Szkoła Podstawowa nr 34 741 pkt.
- Szkoła Podstawowa nr 79 616 pkt.
Zespoły dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 55 i 34 wezmą udział w finale wojewódzkim, który odbędzie się w dniu 2 czerwca br. w Bełchatowie.
Gratulujemy!




