FINAŁ MISTRZOSTW ŁODZI
LICEALIADA
W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW
W dniu 18 marca 2026 roku w Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym odbył się turniej finałowy Mistrzostw Łodzi w koszykówce chłopców – Licealiada – w którym brały udział drużyny z III LO, XXXIII LO, SMS LO M. Gortata oraz Salezjańskiego LO.
Wyniki rozegranych meczów:
SMS LO Gortata – Salezj. LO 68 : 47
III LO – XXXIII LO 53 : 47
o III miejsce
Salezj. LO – XXXIII LO 35 : 51
o I miejsce
III LO – SMS LO Gortata 36 : 63
Tytuł Mistrza Łodzi zdobył zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego Liceum Ogólnokształcącego M. Gortata w składzie: Alan Bednarek, Sawid Dębowski, Kacper Dudkiewicz, Daniel Ikeh, Jakub Grzelczyk, Jakub Karkocha, Marcel Pawelec, Szymon Rzeźniczak, Piotr Sawko, Maciej Szamer, Marcin Szamer, Antoni Zakrzewski;
nauczyciel – mgr Fernando Cerrato,
dyrektor Szkoły – mgr Dominik Binkowski.
Kolejne miejsca: II – III LO, III – XXXIII LO, IV – Salezjańskie LO.
Drużyna SMS LO M. Gortata będzie reprezentowała Łódź w finale Mistrzostw Województwa Łódzkiego, który odbędzie się 26 marca 2026 r. w Skierniewicach.



