FINAŁ WOJEWÓDZKI
LICEALIADA
W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW
W dniu 26 marca 2026 roku w Skierniewicach odbył się finał wojewódzki szkół ponadpodstawowych – Licealiada – w koszykówce chłopców.
III miejsce zajął zespół SMS Liceum Ogólnokształcącego M. Gortata w składzie: Alan Bednarek, Sawid Dębowski, Kacper Dudkiewicz, Jan Feldman, Daniel Ikeh, Jakub Grzelczyk, Adam Karkocha, Jakub Karkocha, Wiktor Kwaśniewski, Iwo Miller, Marcel Pawelec, Szymon Rzeźniczak, Piotr Sawko, Maciej Szamer, Marcin Szamer, Jakub Tomaszewski, Antoni Zakrzewski;
nauczyciel – mgr Fernando Cerrato,
dyrektor Szkoły – mgr Dominik Bińkowski.
W trakcie Turnieju finałowego drużyna SMS LO M. Gortata uległa w grupie zespołowi IV LO z Piotrkowa Trybunalskiego 57:73, a pokonała ZS 1 z Pabianic 61:50.
W meczu o III miejsce pokonali II LO z Sieradza 70:54.
Kolejność końcowa:
I miejsce - ZSZ 2 Skierniewice
II miejsce - IV LO Piotrków Trybunalski
III miejsce - SMS LO M. Gortata Łódź
IV miejsce - II LO Sieradz
V miejsce - ZSP 8 Tomaszów Mazowiecki
- ZS 1 Pabianice
Gratulujemy!



