FINAŁ WOJEWÓDZKI
LICEALIADA
W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT
W dniu 25 marca 2026 roku Aleksandrowie Łódzkim odbył się finał wojewódzki szkół ponadpodstawowych – Licealiada – w koszykówce dziewcząt.
W turnieju uczestniczyły: II LO z Łowicza, II LO z Sieradza, II LO z Pabianic, LO „Thomas” z Tomaszowa Mazowieckiego, I LO z Bełchatowa oraz XXXII LO z Łodzi.
II miejsce zajął zespół XXXII Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Julia Bińkowska, Julia Garwacka, Martyna Kubisiewicz, Lena Łapka, Zuzanna Łapka, Zuzanna Matias, Lena Michalska, Marcelina Michalska, Wiktoria Nawrocka, Zofia Stępień, Amira Triku;
nauczyciel – mgr Agnieszka Kuczmera,
dyrektor Szkoły – mgr Małgorzata M.
W trakcie Turnieju finałowego drużyna XXXII LO SMS pokonała w grupie zespół LO „Thomas” z Tomaszowa Mazowieckiego 53:18 oraz II LO z Łowicza 51:7.
W meczu o I miejsce dziewczęta oraz uległy zawodniczkom II LO z Pabianic 29:48.
Gratulujemy!



