MISTRZOSTWA WOJ.ŁÓDZKIEGO
LICEALIADA
W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

W dniu 31 marca 2026 roku w Łasku odbył się Finał Wojewódzki Szkół Ponadpodstawowych – Licealiada - w piłce siatkowej dziewcząt.
W Turnieju finałowym brały udział drużyny z Samorządowego LO zw Zgierza, Zespół Szkół Mundurowo-Technicznych z Ostrowa, IV LO z Piotrkowa Trybunalskiego, I LO z Tomaszowa Mazowieckiego, ZS 3 ze Skierniewic oraz XXVI LO z Łodzi.
Tytuł Mistrzyń Województwa Łódzkiego zdobyły uczennice XXVI Liceum Ogólnokształcącego z Łodzi. W trakcie turnieju dziewczęta pokonała w grupie I LO z Tomaszowa Mazowieckiego 2:0 (23, 23) i ZSM-T z Ostrowa również 2:0 (7, 13).
W meczu o I miejsce nasze dziewczęta pokonały uczennice IV LO z Piotrkowa Trybunalskiego 2:0 (17, 23).
Skład zespołu XXVI LO: Nina Andrzejczak, Julia Bieniek, Ilga Buczek, Hanna Gałkowska, Oliwia Gańczarczyk, Wiktoria Ignatowicz, Barbara Mączkowska, Daria Michalak, Anna Piątkiewicz, Gabriela Przyrowska, Aleksandra Sochacka, Anastazja Szmyt;
nauczycielka – mgr Marta Jacak-Tutulczuk,
dyrektorka Szkoły – mgr Magdalena Dudkiewicz.
Kolejność końcowa: I m. XXVI LO Łódź
II m. IV LO Piotrków Trybunalski
III m. Zespół Szkół Mundurowo – Technicznych Ostrów
IV m. Samoraządowe I LO Zgierz
Vm. I LO Tomaszów Mazowiecki
ZS 3 Skierniewicei
Drużyna XXVI LO uzyskała tym samym awans do finału ogólnopolskiego w piłce siatkowej dziewcząt.
Gratulujemy!



