513 128 800

KRS 0000401965

facebook_page_plugin

Licealiada - Koszykówka - Finał Wojewódzki

W dniu 31 marca 2022 roku w hali K.S. „Społem” w Łodzi odbył się finał wojewódzki szkół ponadpodstawowych – Licealiada – w koszykówce chłopców.

I miejsce zajął zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego Liceum Ogólnokształcącego Marcina Gortata w składzie: Bartosz Górnicki, Łukasz Gregorczuk, Bartosz Jończyk, Cyprian Karecki, Damian Kuźniar, Mateusz Lisewski, Mikołaj Majer, Bartłomiej Pająk, Aleksander Pawłowski, Szymon Rękoś, Barosz Stępień, Maciej Szalak;

nauczyciele – mgr Rafał Antoszewski,

Dyrektor Szkoły – mgr Katarzyna Snuszka.

W trakcie Turnieju finałowego drużyna SMS LO M. Gortata pokonała w grupie LO ze Skierniewic 82:25 oraz II LO z Sieradza 83:36. W meczu finałowym pokonała ZS nr 2 z Pabianic 60:39.

Kolejne miejsca:         II m.  – ZS nr 2 Pabianice

III m. – II LO Radomsko

IV m. – II LO Sieradz

V m.  – LO Skierniewice

Technikum nr 1 Tomaszów Mazowiecki

Drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego Liceum Ogólnokształcącego Marcina Gortata będzie reprezentowała województwo łódzkie podczas finału ogólnopolskiego Licealiady.

W dniu 6 kwietnia 2022 roku Aleksandrowie Łódzkim odbył się finał wojewódzki szkół ponadpodstawowych – Licealiada – w koszykówce dziewcząt.

W turnieju uczestniczyły: I LO z Bełchatowa, SMS LO z Aleksandrowa Łódzkiego, ZSO z Łasku-Kolumny, ZS 3 ze Skierniewic oraz XXXII LO z Łodzi.

II miejsce zajął zespół XXXII Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Małgorzata Chojnacka, Julia Dresler, Zuzanna Jeziorska, Anna Kołacińska, Roksana Krawul, Wiktoria Kurlikowska, Zuzanna Lewicka, Aida Miazek, Zuzanna Orlik, Paulina Siudak, Nikola Tomasik, Karolina Tomczak;

nauczyciel – mgr Agnieszka Kuczmera,

dyrektor Szkoły – mgr Janusz Brzozowski.

W trakcie Turnieju finałowego drużyna XXXII LO SMS pokonała w grupie zespół ZSO
z Łasku-Kolumny 28:27. W meczu o I miejsce dziewczęta uległa zespołowi SMS LO z Aleksandrowa Łódzkiego 51: 14.

Licealiada - Koszykówka - Finał Mistrzostw Łodzi

W dniu 17 marca 2022 roku w XXXII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Czajkowskiego 14 odbył się turniej finałowy Mistrzostw Łodzi w koszykówce chłopców – Licealiada – w którym brały udział drużyny z I LO, III LO, XXXII LO oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego LO Marcina Gortata.

I LO – SMS LO Gortata             57 : 93

Tytuł Mistrza Łodzi zdobył zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego LO M. Gortata w składzie: Paweł Bieliński, Bartosz Gó®nicki, Łukasz Gregorczuk, Bartosz Jończyk, Barosz Keller, Damian Kuźniar, Mateusz Lisewski, Aleksander Pawłowski, Szymon Rękoś, Bartosz Stępień, Maciej Szalak;

nauczyciel – mgr Rafał Antoszewski;

dyrektor Szkoły – mgr Katarzyna Snuszka.

Kolejne miejsca:   II – I LO,    III – III LO,          IV – XXII LO.

Drużyna SMS LO Marcina Gortata będzie reprezentowała Łódź w finale Mistrzostw Województwa Łódzkiego, który odbędzie się 31 marca br. w Łodzi w hali K.S. „Społem” przy ul. Północnej 36.0

Zawody Finałowe chłopców odbędą się dnia 17.03.2022 w ZSO nr 1, ul. Czajkowskiego 14. W zawodach wezmą udział: SMS LO M. Gortata, III LO, I LO, XXXII LO

komunikat organizacyjny

Finał Mistrzostw  Łodzi dziewcząt odbędzie się w dniach 24-25 marca 2022 w hali MOSiR ul. Karpacka 61. W zawodach wezmą udział: XXXII LO, III LO,  XXIX LO, SMS LO M. Gortata, MSMS.

Licealiada - Koszykówka 3x3 - Finał Mistrzostw Województwa

W dniach 4 – 5 października 2021 r. w XLVII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Czernika 1/3 odbyły się Mistrzostw Województwa Łódzkiego – Licealiada – w koszykówce 3x3 dziewcząt i chłopców. W Turnieju brało udział 7 zespołów dziewcząt oraz 9 zespołów chłopców.

Tytuł Mistrza Województwa łódzkiego w kategorii dziewcząt zdobył zespół XXXII LO w składzie: Julia Dresler, Wiktoria Krulikowska, Aida Miazek, Nikola Tomasiak;

Tytuł Mistrza Województwa łódzkiego w kategorii chłopców zdobył zespół SMS LO M. Gortata w składzie: Bartosz Górecki, Bartosz Keller, Mikołaj Majer, Maciej Szalak;

Licealiada - Koszykówka 3x3 - Finał Mistrzostw Łodzi

W dniach 22 – 23 września 2021 r. w XLVII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Czernika 1/3 odbyły się Mistrzostw Łodzi – Licealiada – w koszykówce 3x3 dziewcząt i chłopców. W Turnieju brało udział 6 zespołów dziewcząt oraz 10 zespołów chłopców.